Garanti İşlemleri

Mağazamızdan alacağınız ürünler 24 ay garanti kapsamındadır.*
Bu süre içinde herhangi bir şikayetiniz  olması durumunda müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçip tarafınıza verilecek adrese faturası ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.
Faturanızın kaybolması durumunda, faturanızın nüshasını tarafınıza gönderilmektedir

Garanti Şartları;

1-) Üretici firmalar ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman icerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir.

2-) Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı ve olağan dışı kullanılmasından ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

3-) Garanti süresi ürünlerin kargo teslim tarihinden itibaren başlar. Ürünün garanti kapsamında değiştirilmesi icin fatura ibrazı kesinlikle zorunludur.Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez.

4-) Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürün farklı bir ürün ile değiştirilemez.Ancak değişim yapılacak ürünün/ürünlerin üretimden kaldırılması durumunda farklı bir ürün ile değişim yapılabilir.

5-) HaliBul.Com'da satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü üretici firmalar piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar. Örneğin: 2 yıl garantisi olan bir ürünü satın aldığınızda bu, 2 yıl sonra aynı ürünü HaliBul.Com mağazasında mutlaka bulabileceğiniz anlamına gelmez. Böyle bir durumda 3. ve 4. maddede yazan koşullar geçerlidir.

6-) Garanti dönüş süresi, ürün üreticiye ulaştıktan sonra maksimum 30 iş günü olarak yasayla belirlenmiştir. Bu süre, halının servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, halının satıcısı bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. 

7-) Halının garanti süresi içerisinde, kullanım hatası dışında arızalanması halinde, transfer bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin değişimi yapılacaktır.İlgili talebin garanti kapsamında 6 ayı geçtikten sonra gönderilmesi durumunda kargo bedelleri alıcılar tarafından karşılanmaktadır.

8-) Garanti koşulları ilgili kanun, yönetmelik ve ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; kasa fişinizin/faturanızın arkasındaki garanti belgesinin orjinalini saklamak, ürün bakım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız ürünleri denetlememize izin vermektir.

* Lastikli halı örtülerinin garanti süresi 6 aydır. Garanti kapsamı ise kullanım şartları (30 derecede, hassas ayarda narin programda yıkama yada kuru temizleme) dikkate alınarak; tüylenme, pamuklanma, keçeleşmeyi içermektedir.